На Закарпатті створили перший в Україні «земельний банк» для релокації бізнесу та будівництва житла для ВПО

На Закарпатті створили та зареєстрували перший в Україні «земельний банк» для релокації підприємств і будівництва житла для ВПО. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив очільник області Віктор Микита.
За його словами, 25 березня усі обласні військові адміністрації отримали чітке завдання від Президента – знайти й виділити землю для переміщених компаній та під зведення тимчасового житла для вимушених переселенців і розпочати підготовчі роботи щодо реалізації відповідної програми підтримки. 
«Це завдання виконано в повному обсязі та у встановлені строки», – прокоментував голова Закарпатської ОВА.
Так, «земельний банк» формує три основні напрямки використання:
- земельні ділянки під будівництво тимчасового житла для ВПО;
- земельні ділянки, об’єкти та приміщення для релокованих підприємств і технопарків;
- земельні ділянки під сільськогосподарський кластер.
«Наша команда провела велику роботу, щоб знайти, проаналізувати й акумулювати необхідні земельні ділянки державної та комунальної форми власності в регіоні, які надалі можуть бути використані для релокації і зведення багатоквартирного житла для потреб ВПО», – зауважив очільник області.
26 липня під час зустрічі з керівництвом держави Віктор Микита повідомив, що зараз регіон готовий до другого етапу, котрий передбачає будівництво житла чи передачу готових об’єктів під заселення у квартири, а також – подальшу релокацію виробничих потужностей підприємств на Закарпаття. 
Джерелами фінансування в межах проєкту можуть бути державний бюджет, донорські/грантові кошти та інвестиції.
«Тож ми використовуємо усі наявні можливості й шляхи для успішної реалізації програми підтримки релокованого бізнесу та ВПО на території Закарпатської області», – резюмував керівник ОВА.
Пресслужба Закарпатської ОВА.