З обмінників приберуть табло курсу валют, а обмін зніматимуть на відео

Національний банк посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін готівкової валюти.
Зокрема, відтепер їм заборонено демонструвати актуальні курси валют на вуличних табло чи інших зовнішніх носіях. Про нові вимоги обмін валют йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.Таке рішення правління НБУ прийняло 29 липня (Постанова НБУ №165). У релізі, оприлюдненому пресслужбою регулятора, зазначається, що цей крок повʼязаний зі “спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку”.
“Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування “банкоматного туризму”, – йдеться у повідомленні пресслужби.
При цьому, йдеться у поясненні регулятора, попит та пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. Таким чином НБУ вважає, що курси які останніми днями встановлюють небанківські обмінники, формуються за спекулятивним принципом.
Також Нацбанк посилив ряд інших вимог до фінустанов, які мають валютообмінні ліцензії. Зокрема, НБУ наголосив на обовʼязковості відеоспостереження у приміщеннях, де здійснюється обмін валют та зобовʼязав такі компанії передавати регулятору інформацію про використання РРО.
“Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток”, – йдеться у релізі Нацбанку.