В Угольському відділенні заповідника поновлюють інфраструктуру

Заповідник – це не тільки квіточки-тваринки та гарні пейзажі, але й величезна територія, яка потребує постійного догляду. Це щоденна кропітка праця, інколи навіть важка і виснажлива. 

Угольське природоохоронне науково-дослідне відділення відоме на весь світ як найбільший осередок європейських букових пралісів. 
На його території функціонують два туристичні маршрути: до печери Молочний камінь (Велика Уголька) та Карстового мосту (Мала Уголька).
Також в Малій Угольці діє один науковий маршрут, прокладений крізь саме серце віковічного пралісу. Він використовується українськими та європейськими дослідниками для вивчення процесів та явищ унікального лісу, а також для навчання студентів-лісівників. В цілому використання наукового маршруту дуже обмежене. Проте мова не про маршрути та їх цікавинки, а про поновлення і створення інфраструктурних елементів, які зроблять ваш відпочинок приємнішим, а охорону території ефективнішою.
В результати роботи персоналу Угольського відділення встановлено два нові місця відпочинку на обох туристичних маршрутах (ур. Романія та ур. Кам’яний); відновлено квартальні стовпці; прочищено дорогу, що використовується для патрулювання території та має важливе протипожежне значення (ур. Камяний). Також прорізано та очищено від захаращень екотуристичний маршрут до Молочного Каменю. Крім цього, встановлено місце відпочинку біля лісового будинку, який використовується в охоронних та наукових цілях, в ур. Заплеша та здійснено ремонт стежок для патрулювання в урочищах Алдомірово, Ціриково, Ружново, Тарниця та Заплеша.
Отож, за два літні місяці у заповіднику багато зроблено. Саме час навідатись до цих мальовничих куточків та переконатись у цьому на власні очі.

За інф. Карпатського біосферного заповідника.