Мавпяча віспа: США оголосили надзвичайну ситуацію

Уряд США оголосив спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я. У країні вже зареєстрували понад 6600 випадків захворювання.

Це рішення має прискорити розподіл вакцин, лікування та полегшити доступ до федеральних ресурсів для стримування вірусу.

Рішення ухвалили менше ніж через два тижні після того, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про найвищий рівень небезпеки у зв'язку із різким зростанням числа випадків у світі.

За даними представників сфери охорони здоров'я, у США кількість випадків захворювання перевищила 6600.

Чверть випадків виявили у штаті Нью-Йорк, який минулого тижня оголосив надзвичайний стан через хворобу.

Два наступні за кількістю хворих штати - Каліфорнія та Іллінойс - оголосили надзвичайний стан на початку цього тижня.

За даними Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC), цього року підтвердили понад 26 тисяч випадків у всьому світі.

Деякі експерти з охорони здоров'я занепокоєні тим, що оголошення надзвичайної ситуації може ще більше стигматизувати хворобу. Хоча заразитися мавпячою віспою може будь-хто, спалах здебільшого сконцентрований серед чоловіків, які мають одностатеві сексуальні стосунки.

Втім, інфекція може передаватися не лише статевим шляхом, а й при тісному контакті з інфікованою людиною.

Вірус зазвичай спричинює висипання, схожі на прищі, які можуть сильно свербіти та боліти, розвиватися та поширюватися по тілу, а також інші ускладнення.

Інфекція, як правило, проходить у легкій формі та проходить сама у дорослих пацієнтів без лікування чи госпіталізації, але ВООЗ попереджає, що маленькі діти частіше помирають від цієї хвороби.

Чиновники у США та інших країнах рекомендують людям із найвищим ризиком зараження - зокрема геям та бісексуалам, а також деяким медичним працівникам - зробити щеплення.