Дія.Шеринг – пріоритетний напрямок цифрового розвитку


Під головуванням  Вадима Носи, заступника голови Тячівської районної військової адміністрації відбулася нарада з питання підключення Дія.Шерингу у всіх медичних закладах та комунальних підприємствах, розташованих на території району.
Участь у нараді взяли представники ЦНАПів, КНП "ЦПМСД” та відділів соціального захисту населення територіальних громад, Тетяна Дочинець, заступник директора Тячівського районного центру зайнятості, Сергій Данилич, керівник Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
Міністерство цифрової трансформації України запровадило новий функціонал - шеринг документів.
Шеринг – це сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ). 
У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних).
Користувачі Дії на даний момент можуть пошерити: 
-біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон);
-картку платника податків (РНОКПП); 
-довідку ВПО;
-свідоцтво про народження дитини. 
Під час наради представники Тячівської міської ради Діана Івасюк та Олена Бісько, які вже застосовують даний сервіс, поділилися досвідом впровадження та використання у роботі QR-кодів для шерингу документів з Дії.
У підсумку наради Вадим Носа наголосив, що підприємства, установи та організації не можуть відмовити громадянам у прийомі цифрових документів, і просив, у найкоротші терміни, підключити дану послугу.