З місцевих бюджетів Закарпаття виділять понад 35 млн грн на облаштування приміщень для тимчасового перебування ВПО

У Закарпатській області за рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюватимуть капітальний та поточний ремонт будівель/приміщень об’єктів комунальної форми власності для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.
Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області розповідає, що всього з місцевих бюджетів області планують виділити понад 35 млн грн, з яких 28 млн грн – з обласного бюджету, 7 млн грн з бюджетів територіальних громад. Передбачено ремонт приміщень 16 об’єктів комунальної форми власності: 3 об’єкти в Ужгородському районі, 5 – в Мукачівському, 5 – в Хустському, 1 – в Тячівському та ще 2 – в Рахівському районах. Фінансування таких видатків здійснюватиметься в рамках обласної Програми облаштування місць для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області на 2022 рік. Окрім обласної програми окремі територіальні громади також приймають свої програми щодо облаштування місць для тимчасового перебування ВПО та самостійно здійснюватимуть їх фінансування.
Незважаючи на те, що кількість внутрішньо переміщених осіб в області суттєво зменшилась, станом на середину серпня у закладах, що фінансуються з місцевих бюджетів Закарпаття, проживають понад 4 тисячі осіб. Значна їх кількість проживала в освітніх закладах і, враховуючи підготовку до початку навчального року в офлайн режимі, виникла потреба в облаштуванні нових приміщень.
Про це повідомляє Закарпатське РВ АМУ.