На Закарпатті фотопастка зафіксувала рідкісного хижака (ФОТО)

В Ясінянському ЛМГ камери зафіксували євроазійську рись.
Як зазначили в ЛМГ, граційна кішка залюбки позувала біля "зубатого пенька» - місця, яке за словами єгерів, є «намоленим», адже біля нього постійно збираються дикі звірі.
Пояснити «намоленість» пенька легко: він використовується як солонець і лісові мешканці залюбки приходять сюди поласувати мінеральною сіллю.
Зазначимо, що євразійська рись є найбільшою зі всіх рисей, довжина тіла від 76 до 110 см і 70 см у загривку, а самок на декілька (3–6) см коротша. Хвіст — 10–31 см, висота у плечах 60–65 см. Самці частіше важать від 18–26 кг (інколи до 32 кг), самки важать в середньому 18 кг. Тулуб, як у всіх рисей, короткий, щільний. Рись має карі очі, китиці на вухах, короткий хвіст, жахливі пазурі, та сильні задні лапи. Всі лапи взимку вкриті великим хутром. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись.
Існує безліч варіантів забарвлення рисі, залежних від географічного району — від рудувато-бурого до палево-димчастого, з більш-менш вираженою плямистістю на спині, боках і лапах. На череві волосся особливо довге і м'яке, але не густе і майже завжди чисто білі з рідкісним крапом. Південні форми зазвичай рудіші, шерсть у них коротша, а лапи дрібніші.
Слід рисі типово котячий, без відбитків кігтів. Задню лапу при кроці вона ставить в слід передньої. Якщо йдуть декілька рисей, то задні ступають точно в слід передніх.