В Україні починається нова хвиля COVID-19

В Україні фіксують зростання захворюваності на COVID-19.

Розпочинається осіння хвиля поширення вірусу, яка є базовою. Так, якщо попереднього тижня було 9,1 тис. нових випадків захворювання, то цього – 11,5 тис. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19. Спадати він почне в березні-квітні, а може і на початку травня.

Зараз вже більше лабораторій включаються в процес діагностики. Фіксується зростання кількості тестувань.

“Якщо за минулий тиждень було 56,5 тис. тестувань, зараз це 62 тисячі тестів. У переважній більшості використовуються швидкі тести на рівні первинної ланки медичної допомоги. Але зараз державні лабораторії стовідсотково працюють на виявлення COVID-19. Також працюють і приватні. І ми бачимо, що за рівнем тестування система вже наближається до своїх звичайних темпів”, – сказав Кузін.

Він наголосив, що ключовим є показник госпіталізацій.

“Якщо раніше ми фіксували в середньому менше 1 тис. госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра зростає. За позаминулий тиждень – це 2,6 тис., зараз близько 3,1 тис. пацієнтів впродовж тижня госпіталізуються з діагнозом COVID-19”, – зазначив Кузін.

Ця кількість, за його словами, не є настільки критичною, щоб система охорони здоров’я не впоралася.

“У нас є приблизні розрахункові дані по тому, яким чином рухатиметься хвиля, якихось особливостей чи негативних прогнозів ми поки що не бачимо”, – додав він.