Двох закарпатців будуть судити за підготовку до захоплення державної влади

Двох уродженців Закарпаття судитимуть за допомогу агенту російських спецслужб.

Обох підозрюють у злочинах за сімома кримінальними статтями, серед яких захоплення державної влади, замах на життя високопосадовця і державну зраду.

Про це пише видання ZAXID.NET із посиланням на інформацію пресслужби Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Західного регіону.

За даними слідства, двоє чоловіків вербували нових агентів і закуповували зброю для здійснення замаху. Правоохоронці не уточнюють, про якого саме посадовця йдеться і не зазначають час затримання фігурантів справи. За даними видання, йдеться про двох диверсантів, які готували замах на Володимира Зеленського та були затримані під час закупівлі зброї в Ужгороді у березні 2022 року. Зараз за скоєне обом чоловікам загрожує довічне позбавлення волі. Справу вже передали до суду.

Як повідомила пресслужба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, уродженці Закарпаття допомагали громадянину рф, який працював на російські спецслужби. Стосовно агента росіян правоохоронці проводять окреме розслідування.

За інформацією прокуратури, двоє закарпатців розробляли план захоплення влади, шукали нових людей, які готові працювати на спецслужби росіян, робили закупки зброї для організації замаху на життя високопосадовця. Коли саме затримали фігурантів справи – не повідомляється.

«Встановлено, що вказані особи узгоджували та координували план захоплення державної влади, вербували агентів, а також підшукували та закуповували зброю для організації посягання на життя високопосадовця», – йдеться у повідомленні прокуратури.