На Закарпатті планують відкрити новий КПП, ще один хочуть модернізувати

Сьогодні на Закарпаття з робочим візитом прибув заступник міністра інфраструктури Мустафа-Масі Найєм. Разом з ним заступник голови ОВА Мирослав Білецький обговорив можливість розвантаження КПП «Чоп (Тиса) – Захонь» та відкриття нового пункту пропуску на угорському кордоні «Велика Паладь-Надьгодош». Про це повідомили у Закарпатській ОВА.
За словами Білецького, новий пункт пропуску між Україною та Угорщиною може запрацювати вже у найближчі кілька місяців. У перемовинах з представником Будапешту він зауважив, що обидві країни мають всі технічні умови, якісну дорожню інфраструктуру для запуску пункту пропуску, потрібні лише погодження урядів. 
Зі свого боку Найєм анонсував, що передасть угорським колегам проєкт Угоди щодо організації спільного контролю на КПП «Велика Паладь-Надьгодош» на українській стороні, коли він запрацює на постійній основі та інфраструктурі.
Крім того, українська та угорська делегації домовилися влаштувати невелику ділянку дороги в межах митного пункту «Лужанка», щоб з’єднати українську та угорську сторони, запустити нею порожні вантажні автомобілі для розвантаження КПП «Чоп (Тиса) – Захонь», котрі виїжджають з України. У такий спосіб вдасться зменшити черги та скоротити час очікування на пункті пропуску.
«Аби це стало можливим, необхідно внести зміни до Міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення, підписаної у 2012 році», – прокоментував заступник голови ОВА.
Зокрема, за його словами, умову документа про рух в межах КПП «Лужанка – Берегшурань» автомобільного пасажирського та вантажного сполучення загальною вагою до 7,5 тонн треба скасувати, знявши таким чином обмеження вантажопідйомності.