Сухий борщ для захисників на передовій готують тячівські волонтери (ФОТО)

Розпочали готувати їх ще у 2015 році. А з повномасштабним вторгненням розгорнули свою роботу в більших масштабах. І відтоді кожного дня шинкують, сушать, фасують та відправляють на фронт. Овочі купують за гуртовими цінами коштом благодійників. А готують самі волонтери щоранку та щовечора.
Іван Крічфалушій почав виготовляти сухий борщ ще з початком війни на Сході України. У 2015 за спонсорські кошти вдалося придбати першу сушарку. Тоді готували борщ виключно для 128 бригади.

"Наш край закарпатський багатий на овочі. Це дешева сировина. І ми почали пробувати Перше — ми довели до автоматизму стан, консистенцію овочів. Щоб вони були сухими, зрозуміли. Скільки що сушити. А потім ми пропорціями зрозуміли, що багато буряку не потрібно. Капусти має бути достатньо, бо це все ж таки борщ, і зрозуміли, що в різних ситуаціях треба більше, або менше цибулі", — розповів Іван.

За його словами, з лютого до роботи почало долучатися більше людей. Киянин Олександр з дружиною та сином приїхав до родичів з початком повномасштабного вторгнення. До волонтерів приєдналися майже відразу. Робота тут знайдеться і найменшому, каже Олександр. Активно допомагає волонтерам і його семирічний син.
"Йому дуже подобається насипати-пересипати, але найбільше подобається процес вакуумування", — каже волонтер з Києва.

Вакуумують кожен пакет сухого борщу для довшого зберігання. В один - насипають мірний стакан суміші, кілька лаврових листів, ложку солі, трохи перцю та сухого кропу. Одна порція розрахована на 10 літрів води.
"Виходить 10 літрів борщу наваристого, смачного. І більше нічого не потрібно. Якщо є бажання, можна додати якусь консерву м’ясну. Тоді це виходить повноцінний наваристий смачний борщ. Оскільки воно має компактну форму, то зручно взяти з собою, зварити. Скільки людина здатна з'їсти борщу? Півлітра десь. Тобто майже 20 людей можуть одночасно поїсти з одного такого пакета", — розповів Олександр.

З початку повномасштабного вторгнення тячівські волонтери виготовили та віддали військовим понад 1700 пакетів з сухим борщем “Чорнобаївка”. Віддають не тільки закарпатській бригаді, а всім, хто просить в порядку звернень. Зараз почали експериментувати з іншими інгредієнтами. Наприклад, сушені помідори. Далі — планують ще заготовувати сливи та м’ясо для наших захисників.