Мешканці Буштина на кілька днів залишились без газу через заміну газопроводу

 З 28 вересня  майже 2,5 тисячі споживачів на Тячівщині тимчасово перебуватимуть без газу. Минулого тижня закарпатські газовики анонсували проведення планових робіт, а сьогодні приступили до їх виконання.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатгазу. 
Як розповіла менеджерка з адміністративної діяльності Тячівської дільниці АТ «Закарпатгаз» Анна Галас, наразі буде замінено 570 м підземного газопроводу. Такі дії допоможуть підвищити надійність газопостачання у селищі Буштино, і особливо — в період опалювального сезону.
За словами Анни Галас, окрім заміни газопроводу газовики монтують 3 засувки, які допоможуть у разі виникнення аварійної ситуації, для проведення ремонтних робіт відключати від газопостачання не весь населений пункт, а лише його частину.
 «У споживачів виникає питання: чому ці роботи проводимо зараз, а не влітку. Насправді, проводимо і влітку. Існує певний графік і черговість, адже неможливо замінити всі газопроводи за один-дві місяці. Це — досить ресурсозатратний процес. От, наприклад, з початку цього року в рамках заходів з модернізації першочергових об’єктів критичної інфраструктури ми замінили понад 12 км підземних газопроводів. До кінця замінимо ще 4 км», — пояснив технічний директор підприємства Сергій Козар.
Вартість всіх робіт із заміни газогону у Буштино включно із матеріалами становить 1,2 млн грн. Це якраз ті кошти, які закарпатці сплачують за послугу з розподілу (доставки) газу. Саме тому вчасна оплата, пояснюють газовики, дозволяє підприємству акумулювати кошти на проведення як термінових аварійних, так і планових робіт.