На Закарпатті затримали групу зловмисників, які за 8000 $ переправляли через держкордон чоловіків призовного віку

На Закарпатті правоохоронці викрили схему з переправлення осіб, що підлягають мобілізації, через державний кордон України. Злочинний план полягав у тому, що фігуранти займалися виготовленням документів, на основі яких в подальшому вносилися неправдиві відомості до державної інформаційної системи «Шлях». 
Тобто, за визначену суму грошей, а саме 8000 тисяч доларів США, чоловіки призовного віку, під виглядом перевізників чи волонтерів, отримували можливість покинути межі країни. В ході проведення спільних заходів, слідчі Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, співробітники військової контррозвідки СБУ та оперативники Управління стратегічних розслідувань, затримали організаторку злочину – 38-річну ужгородку, та її спільника – 37-річного громадянина сусідньої країни.
Чоловіка затримали неподалік одного з пунктів пропуску в Закарпатській області, під час передачі черговому клієнту пакету документів та отримання взамін грошових коштів. Жінку затримали в той самий час за місцем її проживання. Обох, за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, в порядку статті 208 КПК України, поміщено до ізолятора тимчасового тримання. В їхніх будинках правоохоронці провели санкціоновані судом обшуки, в результаті яких вилучили ряд речових доказів. В поліції за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України та триває досудове розлідування.
За такі дії законом передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права займатися певною діяльністю чи обіймати певні посади на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Поліція Закарпатської області