У Румунії стався землетрус магнітудою 5,4 бали

Вранці у четвер 3 листопада у Румунії стався землетрус магнітудою 5,4 – це найбільший землетрус у країні за останні 2 роки.

Як повідомляє Головний центр спеціального контролю, джерело землетрусу зафіксовано в районі гір Вранча, 125 км від кордону з Україною, на глибині біля 146 км. Поштовхи відчули навіть в Україні: зокрема в Івано-Франківській, Чернівецькі Одеській та Хмельницькій областях.
Портал Digi24 додає, що поштовхи сильно відчувалися у столиці Румунії Бухаресті. В МВС Румунії заявили, що пожежники перевіряють райони міста, вразливі до землетрусів, особливо у історичному центрі. Поки пошкодження не виявлені.
"З самого початку, коли відчувся землетрус, до роботи підключилися колеги з пожежної служби. Перевіряються вразливі місця, команда з пожежної служби Бухареста почала діяти для перевірки Старого центру. Дзвінки на номер 112 не надходили, за інформацією, яку я маю, жодних наслідків не зареєстровано", - сказав голова департаменту надзвичайних ситуацій МВС Румунії Раед Арафат.
Для сейсмічної зони Вранча землетруси є нормальним явищем, раз на декілька років тут фіксують поштовхи магнітудою в діапазоні від 5 до 6. Зазвичай після таких землетрусів не буває афтершоків. Румунські сейсмологи стверджують, що руйнування здатні спричинити землетруси магнітудою 6,5 і вище.