Депутати облради просять створити Закарпатський регіональний офіс ДП «Ліси України» у рамках реформи лісової галузі

Про таку ініціативу, на підтримку численної спільноти деревообробників та лісозаготівельників Закарпаття, йдеться у зверненні депутатського корпусу обласної ради, яке скерували до Кабміну та Державного агентства лісових ресурсів України.
 
У документі зазначається, що відповідно до Постанови КМУ від 07.09.2022 №1003 «Про деякі питання реформування управління лісової галузі», зокрема Закарпатське управління підлягає ліквідації, натомість створюється Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (м. Львів), куди входитимуть Львівське, Закарпатське та Івано-Франківське обласні управління, на які планується покласти контролюючі функції, виписку лісорубних квитків тощо.
 
Також, згідно із зазначеною постановою, буде утворено державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» шляхом злиття усіх державних лісогосподарських підприємств і утворення 9 регіональних лісових офісів ДП «Ліси України». Зокрема, у Закарпатській області під процес злиття підпадають 12 підприємств лісових господарств, діяльність яких буде координуватися через Карпатський регіональний офіс умісті Івано-Франківськ, куди входитимуть Закарпатська, Львівська та Івано-Франківська області.
 
У документі наголошується, що загальна площа земель лісфонду області складає 676 тис. га, тут сконцентровані найбільші в Україні деревні запаси цінних хвойних і твердолистяних порід, найбільший у державі річний поточний приріст деревини, який сягає 5 куб. м на один гектар лісу. Лісова галузь в Закарпатті є бюджетоутворюючою. Крім того, 95% території лісового фонду області розташовано в гірській місцевості, що значно ускладнює умови ведення лісового господарства, потребує більше затрат і постійної координації між підприємствами, органами державної влади та місцевого самоврядування.
 
Віднесення лісогосподарських філій Закарпаття області до координації Карпатського регіонального офісу ДП «Ліси України» в м. Івано-Франківськ суттєво ускладнить взаємодію зазначених філій з районними та обласною держадміністраціями, і вкрай негативно позначиться на оперативності вирішення життєво важливих проблем (забезпечення дровами, усунення наслідків стихійних лих, забезпечення місцевих деревообробників лісопродукцією тощо) не тільки населення краю, але й великої кількості ВПО в усіх районах Закарпаття.
 
Відтак, депутати облради вважають за доцільне та просять додатково створити Закарпатський регіональний офіс ДП «Ліси України» в Ужгороді зі сферою координації 12-ти філій Закарпатської області.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради