Взимку на Закарпатті очікують нову хвилю міграції переселенців

Закарпаття є одним з п’яти опорних регіонів, які прийматимуть вимушених переселенців у разі нової хвилі міграції. Як пише “Суспільне”, про розповіла віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час візиту до Закарпатської області. 
“Ми очікуємо, що нова хвиля на зимові місяці буде. Ми розуміємо, що зараз, до прикладу, є до 5 тисяч місць, які вже готові, але ситуація динамічна і як буде потреба, то те, як люди вміють і хочуть відкрити свої домівки говорить, що ми можемо це зробити. І 10, 20, і 100 тисяч, скільки буде потрібно, стільки приймемо”, — сказала Ірина Верещук.

За словами голови Закарпатської ОВА Віктора Микити, в області реалізують ряд проєктів, де формується декілька тисяч місць для довготривалого проживання вимушених переселенців.
“Ми розуміємо, що може бути хвиля, коли ми не зможемо надати хороші умови, тому в нас є план, який ми задіємо у випадку, коли приїде 20-30 тисяч громадян, то вони будуть мати можливість переночувати й безплатно харчуватися, а якась частина поїде за кордон. Ми працюємо з Угорщиною, Словаччиною, Румунією. Вони готові прийняти по 10 тисяч у своїх населених пунктах і спеціально створених локація”, — розповів Віктор Микита.
Ірина Верещук разом з Віктором Микитою побувала у центрах розміщення вимушених переселенців в Ужгороді. Зокрема, у центрі громадської організації «Неємія», де сьогодні мешкають 62 внутрішньо переміщені українці — переважно багатодітні і прийомні родини. Та у науково-практичному медичному центрі «Реабілітація», де проживають та амбулаторно лікуються 88 вразливих та маломобільних перселенців з хронічними неінфекційними захворюваннями.
Загалом, за словами Віктор Микити, наразі на Закарпатті офіційно зареєстровані 156 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу. Проте за даними мобільних операторів, в області перебувають близько 350-370 тисяч користувачів, які до повномасштабного вторгнення постійно перебували за межами Закарпаття.
Нагадаємо, раніше голова ОВА повідомив, що наразі проживання та харчування внутрішніх переселенців забезпечують у 119 комунальних закладах Закарпатської області.