В Україні з’явиться електронний атлас лісових автомобільних шляхів

Нещодавно на базі одного з лісгоспів Карпатського регіону розпочато перший крок до реалізації великого проєкту.
Про це повідомив Юрій Болоховець, Голова Державного агентства лісових ресурсів.
На сьогодні досі точно не відомий реальний стан лісотранспортної мережі в Україні. У матеріалах лісовпорядкування до доріг дуже часто відносять просіки, трелювальні волоки та довільно утворені проїзди. Матеріали лісовпорядкування виготовляють раз на десять років. Відтак, інформація на мапі не завжди відповідає дійсності. Проїхати автомобілем по багатьох із вказаних доріг не вийде.
Процес інвентаризації транспортної мережі було розпочато Державне агентство лісових ресурсів України ще одинадцять років тому. Було видано наказ про запровадження геоінформаційних систем для обліку та інвентаризації лісових автомобільних доріг. Але обліковували здебільшого новозбудовані дороги. Час від часу проводили навчання фахівців лісогосподарських підприємств щодо сучасних технологій будівництва лісових доріг та розвитку лісотранспортної інфраструктури.
“На сьогодні ухвалено рішення продовжити цю роботу і в майбутньому створити «Атлас лісових автомобільних доріг України». Найближчим часом буде реалізовано пілотний проєкт транспортного освоєння окремого лісгоспу. На карту буде нанесено всі наявні лісові дороги, якими здатний проїхати лісовозний автомобіль, та буде спроєктовано мережу трас для будівництва лісових доріг у майбутньому” – зазначив Болохицький.
Важлива функція електронної карти лісових автомобільних доріг – контроль за переміщенням вантажного транспорту. Колеги з Латвії, досвід яких ми переймаємо, запровадили систему онлайн-диспетчеризації, обладнали увесь транспорт GPS-трекерами та чітко контролюють маршрут переміщення вантажівок. Це мінімізує можливості для вивезення з лісу необлікованої деревини.