Відбулася одинадцята сесія Тячівської районної ради VІІІ скликання: що вирішено

25 жовтня 2022 року відбулося засідання одинадцятої  сесії Тячівської районної ради VІІІ скликання.
У залі зареєструвалось 28 депутатів із 42 обраних. Таким чином сесія повноважна вирішувати питання, які виносяться на її розгляд. 
 
Провів засідання голова Юрій Берінде за участі заступника Михайла Вурсти та  голови РВА Тімура Аверіна. 

 На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих, які віддали своє життя за свободу, суверенітет і незалежність нашої держави.
 
 На жаль, Тячівщина теж на війні втрачає своїх кращих синів... Вічна їм память! 
 
Традиційно голова районної ради Юрій Берінде привітав депутатів-іменинників в міжсесійний період.
 
На розгляд сесії  було винесено 6 питань, які були попередньо детально опрацьовані на засіданнях постійних комісій районної ради.
 
Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до обговорення і прийняття рішень.
 
По першому питанню розглянули звернення Усть-Чорнянської селищної ради про перейменування села Лопухів  на село Брустури.
 
Як інформував заступник голови Михайло Вурста, до звернення надано всі необхідні документи.
 
Відтак депутати погодили рішення п’ятнадцятої сесії Усть-Чорнянської селищної ради VIII скликання "Про затвердження Протоколу громадських слухань» від 23 серпня 2022 року №664 щодо перейменування села Лопухів на село Брустури". 
 
Таким чином, за визначеною процедурою, районна рада порушить клопотання перед Закарпатською обласною радою щодо підтримання рішення Усть-Чорнянської селищної ради Закарпатської області та внесення подання (клопотання) до Верховної Ради про перейменування населеного пункту Лопухів на Брустури.
 
Надалі сесія розглянула питання, що стосуються безпосередньо роботи районної ради. 
 
З метою підвищення ефективності виконання завдань, функцій, повноважень та обсягу робіт, покладених на виконавчий апарат районної ради, враховуючи пропозиції голови районної ради, депутати внесли зміни у структуру і чисельність виконавчого апарату районної ради у 2022 році та витрати на його утримання. Загалом новий штатний розпис  складається з 7 посадових одиниць.  
 
Відтак обговорили і затвердили майнові питання, прийнявши рішення:  
 
- Про  затвердження переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Тячівського району, які підлягають приватизації в 2022-2023 роках;
 
- Про затвердження додаткового Переліку першого типу об'єктів спільної власності району;
 
Також депутати прийняли Програму збереження, охорони,  підтримання життєдіяльності та приватизації об’єктів комунальної власності Тячівського району на 2022-2023 роки. Що дасть змогу,  як наголосив головуючий Юрій Берінде, виплачувати заробітну плату персоналу КП "Тиса". 
  
На сесії депутати обговорили й ряд інших важливих питань життєдіяльності району  в своїх зверненнях.
 
Олег Палінкаш ініціював звернення щодо надання інформації про сплату податків від промислових та приватних генеруючих установок (сонячні електричні станції) , що виробляють електричну енергію на території району.
 
Минулого року депутат направляв звернення до Верховної ради України, Народних депутатів України від Закарпатської області з метою перегляду процедури  отримання податку,  від фізичних осіб - власників СЕС малої потужності, оператором системи розподілу електричної енергії за місцем його реєстрації.
 
В результаті, наскільки відомо, були внесені зміни й податки від такого виду діяльності повинні б спрямовуватися в бюджети громад. А от чи надходять кошти, даних ніде нема. Таким чином на сесії вирішено звернутися за отриманням відповідної інформації.
 
Віталій Джурджа порушив питання з приводу Державного закладу «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров'я України», який мають намір передати в комунальну власність Солотвинської селищної ради.
 
Обговоривши всі обставини, депутати прийняли рішення направити звернення сесії до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України, аби не допустити ситуації, яка може призвести до знищення унікальної за своєю суттю лікарні.
 
Державний заклад «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров'я України» є унікальним закладом охорони здоров'я і надає високоспеціалізовану медичну допомогу хворим на бронхіальну астму, ХОЗЛ, алергічні захворювання ЛОР - органів та алергічні шкірні захворювання методом спелеотерапії тощо.
 
Враховуючи те, що Солотвинська селищна рада  виконала за 9 місяців 2022 року дохідну частину бюджету на 93%, виникає сумнів щодо спроможності утримання закладу такого рівня.  
 
Наступне звернення стосувалося критичного стану автомобільних доріг місцевого значення, яке підготував голова постійної депутатської комісії з питань промислової політики, будівництва,  транспорту, енергетики, зв’язку, архітектури та житлово-комунального господарства райради Дмитро Шелемба. 
 
- Деякі ділянки автошляхів району не витримують навантаження, практично зруйновані та можуть взагалі "не пережити" зиму, - зазначив він. 

 З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Тячівщині проживає більше 20 - ти тисяч внутрішньо переміщених осіб, також розміщено декілька релокованих підприємств. 
 
У зв'язку з цим збільшився потік автотранспорту та інтенсивність руху, і відповідно, навантаження на мережу. Якщо не вжити належних заходів з відновлення та утримання інфраструктури доріг району, її буде знищено остаточно. Що, у свою чергу, негативно вплине на безпеку дорожнього руху та на ефективність логістики тилу в умовах воєнного стану.         

Враховуючи вищенаведене, депутат просить сприяння щодо проведення ремонтних  робіт, а також утримання в зимовий період доріг, балансоутримувачем  яких є ДП "Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області". 
 
При розподілі коштів Державного та обласного бюджетів на 2023 рік передбачити фінансування на виконання заходів з відновлення інфраструктури доріг Тячівського району. 
         
За результатами  обговорення всіх питань на сесії прийнято відповідні рішення.
 
Детально з рішеннями можна ознайомитись на офіційному сайті Тячівської районної ради
 

Пресслужба Тячівської районної ради