У Київстар розповіли, що буде з мобільною мережею у разі блекауту

Президент «Київстару» Олександр Комаров вважає, що загрози зникнення мобільного зв’язку на довгий час по всій Україні — немає. Проте все залежатиме від того, як витримуватиме енергетична система. Про це повідомляється в інтерв’ю «НВ».
На питання скільки може продовжувати працювати мережа після екстреного відключення електромережі у конкретному місті чи районі, Олександр Комаров відповів:
«Базовий шар мережі працюватиме доки буде пальне в генераторах. Сайти обладнані АКБ (акумуляторними батареями), які працюють залежно від їх віку, навантаження — від півтори до 4 годин максимум при середньому навантаженні. Але як працює механізм вимкнення мереж? У людей перш за все вимикаються фіксовані мережі доступу до інтернету. Люди переходять на мобільний інтернет. Суттєво зростає навантаження на мережу. Також за рахунок того, що у якомусь районі, наприклад, є декілька сайтів, і один сайт «впав» першим, навантаження на два інших зросло, і там де вони в змозі обслуговувати цю територію, вони будуть обслуговувати. І ось це непропорційне зростання навантаження, як снігова куля, знижує час на якому може працювати сайт без живлення. Але максимальна цифра без генератора — 4 години», — йдеться у відповіді.
Також президент «Київстар» дав відповідь на питання про те, чому після відключення електрики одразу починає зникати мобільний інтернет, спочатку працює повільно, а потім все гірше.
«Це навантаження. Бо нерівномірно зростає кількість людей, які в цю хвилину хочуть скористатися послугами цього сайту. Пікові навантаження на мережу в нас зазвичай були на Новий рік, наприклад, коли трафік зростає на 30–40 %. І так побудована мережа — вона повинна витримувати такі пікові навантаження. Коли відбуваються масові критичні відключення енергоживлення, як ми зараз спостерігаємо, то навантаження зростає в рази», — додав Олександр Комаров.
Рішення ситуації
«Магічного рішення не існує, щоб усе працювало без збоїв, коли немає живлення. Є кроки, які можуть поліпшити ситуацію, і ми над цим працюємо. Перш за все, це закупки нових акумуляторних батарей, нових літієвих батарей. Вони довше тримають. А, по-друге, вони набагато швидше заряджаються. Бо для стандартних AGM-батарей потрібно мінімум 24 години на повну перезарядку», — додав Олександр Комаров у відповідь на питання, чи є якесь рішення.
Також є ризик, що мережа може перетворитися на точкове покриття — тобто такими островами буде зв’язок, а якимись островами відсутній.
І це зараз ми бачимо на прикладі Києва, коли вимикають цілі райони з великою кількістю мешканців, і за декілька годин зникає мобільний і фіксований зв’язок. Але це не означає, що весь Київ без зв’язку.
Найбільш вразливими щодо зникнення мобільного зв’язку після нещодавніх ракетних атак Олександр Комаров назвав:
  • Київську;
  • Харківську;
  • Львівську;
  • Полтавську області.