Гуманітарна криза: очільник Закарпаття поділився враженнями про візит у деокупований Херсон

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита поїхав на деокуповану Херсонщину.
Наша область вже надіслала туди вантажі з гуманітарнірною допомогою.
Своїми враження про поїздку та побачене Віктор Микита поділився на сторінці.
“Те, що відбувалося в Херсоні під час окупації, і те, що доводиться переживати тут людям зараз, – це найважчі випробування в їхньому житті.
Українці не їли, не мали що пити, жили в цілковитій темряві, не залишали своїх домівок, боялися спілкуватися з будь-ким під загрозою розправи. Але не здавалися, блокували ворога, перекривали шляхи, зустрічали з українськими прапорами. Я пам’ятаю фейкові зібрання на роздачу гумдопомоги від окупантів, на які майже ніхто не приходив навіть тоді, коли їсти майже нічого не було.
Сьогодні побачив тисячі людей на центральній площі, які прийшли отримати допомогу від українців, служби, які розгортали пункти обігріву, дітей та людей похилого віку. Усе це мало атмосферу свята й щирої радості через деокупацію.” – написав Микита.
За його словами періодично зовсім поряд лунають вибухи – це наша артилерія працює по позиціях ворога на правому березі Дніпра. У Херсоні гуманітарна криза, немає світла, води й тепла, справжнє лихо, якого не було на континенті з часів Другої світової війни. Однак поступово триває відновлення.
“Завдяки Богу та ЗСУ всього цього майже не відчувається на Закарпатті. Проте висновки потрібно робити всім. Щиро радію, що наш регіон долучається до гуманітарної підтримки громадян на Херсонщині” – підсумував очільник