У ЗСУ повідомили, хто з жінок підлягає призову

Закон Про військовий обов’язок і військову службу визначає службу жінок в армії.
Після внесення поправок Законом № 6482, мобілізація та служба в армії для жінок є добровільною а військовому обліку підлягає одна робоча сфера. Про те, хто з жінок підлягає призову, пише НВ.

Спеціалістки інших сфер можуть йти служити лише добровільно.
Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, хто з жінок підлягає призову, та ким зараз вони служать в Українській армії. В армії є як мобілізовані жінки, так і добровольці.

«Жінок можуть мобілізувати, але поки що у цьому немає гострої потреби. Наразі вони можуть бути мобілізовані лише за власним бажанням. Такі, звичайно, є. У нас проходять службу дуже багато військовослужбовців-жінок. У процентному співвідношенні до війни їх було набагато більше, десь до 10%, можливо, навіть більше», ― сказав він.
За 9 місяців збільшилася кількість особового складу військ за рахунок мобілізації. Тому переважно, жінки зараз служать на керівних посадах, оскільки прийшли на службу до 2022 року.

«У зв’язку з дуже непростими умовами проходження служби жінки менше йдуть до збройних сил, та якщо вони повністю відповідають за всіма умовами, звернулися як добровольці, то їх без обмежень можуть призвати на будь-яку посаду. У нас є військовослужбовці-жінки — командири бойових машин і командири взводів, артилерійських батарей тощо», ― сказав Роман Горбач.
Для жінок існує список професій, які відповідають бойовим спеціальностям, але вони можуть мобілізуватися лише за власним бажанням.
Проте на облік мають стати жінки-медпрацівниці, професії яких вказані в додатку. Це не значить мобілізація ― за законодавством, вона для жінок добровільна, а бронюванню на роботі підлягають також медпрацівники.

Перелік спеціальностей або професій, при яких жінки мають стати на військовий облік та можуть бути мобілізовані входять такі:
 • біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза;
 • оператори медичного устаткування, робітники, що обслуговують устаткування з виробництва фармацевтичних продуктів та косметичних засобів, керівники підрозділів в охороні здоров’я;
 • професіонали в галузі наук про життя та медичних наук, а також медицини (крім медичних сестер);професіонали медико-профілактичної справи, наукові співробітники;
  допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії, фармації (крім медичних сестер), медичні асистенти, дантисти-асистенти, фізіотерапевти та масажисти, фармацевти, інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер);
 • професіонали патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології;
 • патологи, токсикологи, фармакологи, фізіологи та епідеміологи, наукові співробітники (лікувальна справа), лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи, професійні медичні сестри та акушерки, професіонали в галузі сестринської справи та акушерства;
 • інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства);
 • стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;
 • медичні сестри та акушерки, гігієністи, окулісти та оптики, медичні сестри та акушерки, що асистують професіоналам, помічники професіоналів-акушерів;
 • професіонали в галузі лікувальної справи, стоматології, наукові співробітники (стоматологія), стоматологи, фармації, провізори.