Як Великобичківський лісгосп став одним з кращих на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)


Великобичківске державне лісо-мисливське господарство розташоване у південно-східній частині Закарпатської області та займає площу понад 53 тисячі гектарів. У зоні діяльності підприємства – дві селищні та дев’ять сільських рад, в яких проживають близько 62 тисяч осіб. 
У лісгоспі – 100 працівників, головна мета яких – раціональне використання земель лісового фонду та мисливських угідь, заготівля лісосировинних ресурсів та захист лісів і тваринного світу.
Великобичківський лісгосп – одне з найрентабельніших підприємств лісової галузі Закарпаття.
«За 11 місяців 2022 року підприємством сплачено понад 42,5 мільйонів гривень податків, що на 110% більше, ніж у минулому році. За 3 квартали 2022 року  рентабельність склала 6,8%, а середня заробітна плата – 22 436 гривень, що є найбільшим показником серед лісгоспів Закарпатської області», – розповідає директор ДП «Великобичківське ЛМГ» Юрій Сойма. 
Юрій Михайлович очолює лісгосп у Великому Бичкові з 2014 року. З тих пір підприємство стало сумлінним наповнювачем бюджетів усіх рівнів та надійним постачальником палива для мешканців Рахівщини.
«Робота лісгоспу із забезпечення паливними дровами населення добре налагоджена. З цього приводу до мене не надходило жодних скарг від мешканців громади. З початком війни підприємство пішло назустріч нашій селищній раді і в першу чергу забезпечило дровами 250 сімей наших військовослужбовців», – зазначає Великобичківський селищний голова Олег Бурса. 
Протягом року Великобичківський лісгосп надав допомогу ЗСУ у вигляді лісоматеріалів та інших продуктів на суму 1,6 млн гривень. 
Окрім ефективного використання лісових ресурсів, працівники Великобичківського лісгоспу працюють над відновленням та утриманням дорожньої та рекреаційної інфраструктури району. У 2022 році підприємством відремонтовано близько 95 кілометрів доріг та збудовано два рекреаційні пункти  у Щербіловському лісництві та лісництві імені Томащука.
Ще одним завданням працівників ДП «Великобичківське ЛДГ» є захист лісів та їх відновлення. За програмою Президента України «Зелена країна» у 2022 році висаджено понад 366 тисяч саджанців молодих дерев на площі 96,3 га.
Нині ж підприємство працює над втіленням масштабного проекту – будівництвом лісо-насіннєвого селекційного центру, який забезпечуватиме посадковим матеріалом усі лісгоспи Закарпатської області. Центр матиме можливість вирощувати та пакувати протягом вегетаційного періоду близько 5 мільйонів сіянців та саджанців і стане єдиним подібним підприємством на території області.  
Степан Попович