УКРАЇНЦІВ ЗАКЛИКАЮТЬ ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ПРО ВИГНАННЯ РОСІЇ З ООН

На сайті change.org опублікована петиція про вигнання росії з Організації об'єднаних націй (ООН) та Ради безпеки ООН. Автори петиції наголошують, що зараз ми маємо історичний шанс покласти край найбільшому обману в історії міжнародної політики – незаконному перебуванню російської федерації у складі ООН. Відповідна петиція вже набрала понад 211 тис. голосів з 300 тис. необхідних. 

Підтримати петицію можна за посиланням на сайті change.org.

Як йдеться в повідомленні до петиції, росія – країна-агресор, що використовує ООН у своїх інтересах, за нинішнім статусом росія не є ні частиною Ради Безпеки, ані членом ООН, адже не пройшла процедуру вступу в ООН, згідно зі статтею 4 Статуту ООН. Також згідно зі статтею 23 Статуту ООН, росія не є постійним членом Ради Безпеки ООН. У нинішньому Статуті ООН сказано, що Радянський Союз ще існує, а росія взагалі не згадується.

Автори петиції просять генсека ООН Антоніу Гутерреша та власне організацію надати документи, які засвідчують підстави членства російської федерації в ООН.

«У разі відсутності таких документів – ми вимагаємо припинити фіктивне членство російської федерації в ООН. Двері ООН для рф мають бути зачинені, тому що для вступу до ООН, рф відповідно до 4 статті Статуту ООН, повинна зупинити агресивну війну в Україні та повернутись до міжнародно визнаних кордонів. Тільки миролюбиві держави можуть стати членами ООН», – йдеться в повідомленні. 

Автори вважають, що такий курс дій позбавить росію права вето в ООН, яке блокує багато мирних рішень, і відновить мир і порядок у міжнародному співтоваристві.

Антоніна Кост