Яким буде курс долара у 2023 році

Питання щодо курсу долара у 2023 році залишається актуальним. Зараз він коливається від 40 до 41 гривні.
Наразі офіційний курс 36,6 гривні за долар. У бюджеті, який прийняли на наступний рік, офіційний середньорічний курс становить 42 гривні. До кінця наступного року прогнозують 45,3 – 45,4 гривні.
На думку економіста Олега Пендзина, в реальності курс буде дещо менший. Про це він сказав в ефірі 24 каналу.

Наступного року курс може бути міцніший, аніж очікується

Відомо, що Євросоюз погодив 18 мільярдів допомоги для нашої країни. Маємо надію, що США дадуть приблизно таку саму суму. Усе це, наголошує Пендзин, перекриє потреби у 36,5 мільярдів доларів, які є в держбюджеті на наступний рік.
“Якщо це буде так, то Нацбанку не треба буде друкувати грошей. Адже цього року він вже надрукував 370 мільярдів нічим не забезпечених грошей, що деякою мірою є підґрунтям тієї інфляції, яку ми бачимо”, – пояснив економіст.
В України не було іншого варіанту, додає він, адже на початку повномасштабного вторгнення ми не мали своєчасної повноцінної підтримки, яку обіцяли партнери. Нацбанк був змушений “підпирати” бюджет цими друкованими грошами.
“Наступного року є надія, що курс буде міцніший, аніж ті цифри, які я назвав”, – резюмував Олег Пендзин.

Що відбувається з курсом долара: останні новини

Останніми тижнями гривня доволі міцно тримається відносно долара. Як стверджує банкірка Анна Золотько, поясненням цього тренду на готівковому ринку може слугувати збільшення товарного попиту на споживчому ринку напередодні свят та додаткових витрат людей на підвищення енергетичної автономності.
За словами банкіра Германа Марченко, наразі курс є стабільним. Тому валютні тренди в період з 19 по 25 грудня залишаться в цілому сталими. Найімовірніше амплітуда курсових коливань перебуватиме в межах 39,5 – 40,5 гривні за долар, що в період двох останніх місяців вже стало звичним.
Консенсус-група Focus Economics S.L.U припускає, що курс долара у 2023 – 2024 роках може встановитися на рівні 40,20 – 40,40 гривні. Цей прогноз, зокрема, свідчить про те, що гривня майже не девальвує від теперішнього рівня.