Що таке цільова мобілізація та кого можуть до неї залучити

Можливість реалізації цільової мобілізації у відновлювальний період після завершення бойових дій для ліквідації їх наслідків передбачається згідно із проєктом закону №7144 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану".

Що означає цей законопроєкт
Для українців це означає, що їх можуть залучати до ліквідації наслідків воєнних дій на територіях, що постраждали від російської агресії, та їх відновлення.

Зазначається, що такі громадяни не будуть брати участі у бойових діях, але вони будуть працювати на територіях після проведення розмінування та аварійно-рятувальних робіт зі збереженням робочого місця, посади та середньої зарплати.

Відповідні положення закріплені у статті 83 Кодексу цивільного захисту України.

"З метою ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру державного рівня та їх наслідків може проводитися цільова мобілізація у порядку, визначеному Законом України Про правовий режим надзвичайного стану та іншими нормативно-правовими актами", – повідомляється у статті.

Згідно з законопроєктом №7144, проведення цільової мобілізації у відновлювальний період можливе після завершення бойових дій для ліквідації їх наслідків. Терміни, обсяг та порядок проведення буде визначати президент України.