Від 16 до 120 тисяч гривень: українцям розповіли, які країни надають найвищі виплати біженцям

Стало відомо, які країни надають найвищі виплати українським біженцям.
Як передає "Хвиля", про це пише TRAVEL РБК-Україна.
Так, усі країни Європейського Союзу, а також США та Канада з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року, приймають українців та дають можливість шукати роботу, надають доступ до медичних послуг та освіти, а також виплати.
Канада: 3 тисячі канадських доларів одноразово
В уряді Канади про прийом українських біженців та старт програми Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel оголосили ще на початку березня 2022 року. Це програма для екстреного в'їзду українців, які зможуть перебувати в Канаді два роки і більше (залежно від ситуації в Україні), отримують доступ до медицини, освіти та ринку вакансій.
При цьому вони можуть розраховувати на одноразову фінансову допомогу: по 3 тисячі канадських доларів (близько 2 тисячі доларів США) на кожного дорослого та по 1,5 тисячі канадських доларів (приблизно 1 тисяча доларів США) на кожну дитину віком до 17 років.
Однак такі виплати в Канаді надаються лише в одноразовому порядку. Оскільки вартість життя країни досить висока, потрібно мати із собою певний запас коштів.
Ірландія: до 830 євро на місяць
Для того, щоб отримувати в Ірландії фінансові виплати, мати доступ до медицини та ринку праці, потрібно оформити PPSN. Це індивідуальний номер, що складається із 7 цифр, а також кількох літер. Його видають у Департаменті соціального захисту. При цьому отримати PPSN можна навіть в аеропорту після прибуття, звернувшись до центру допомоги українцям.
Після цього можна отримувати соціальні виплати, максимальний розмір яких становить 208 євро на тиждень (830 євро на місяць) на одного дорослого. Наприклад, такі суми можуть розраховувати самотні матері, які постійно доглядають дітей і працюють. Виплати на одну дитину в Ірландії становлять 140 євро на місяць. До того ж кошти надходитимуть щотижня – або на банківський рахунок, або до поштового відділення поряд з вашим місцем проживання.
Німеччина: підвищені виплати з січня
Німеччина, починаючи з 1 січня 2023 року, збільшує розмір базових виплат для українців, які мають статус тимчасового захисту у цій країні. Таким чином, виплати дорослим одиноким українцям у Німеччині збільшать на 53 євро.
Зокрема, для різних категорій громадян та залежно від конкретної ситуації виплати будуть такими:
Дорослі: 401 євро;
Діти 14-17 років: 420 євро;
Діти 6-13 років: 348 євро;

Діти віком до 5 років: 318 євро.
Для отримання підвищених виплат у Німеччині подавати окрему заявку не потрібно, оскільки їх нараховуватимуть автоматично тим, хто раніше отримував фіндопомогу.
Швейцарія: 1500 франків щомісяця, але з умовами
У Швейцарії ще з початку війни в Україні для біженців почали оформлювати так званий статус S. Загалом він прирівнюється до аналогічних програм у Євросоюзі та надає права, що й у ЄС (Швейцарія до ЄС не входить). Українці в цій країні мають право шукати роботу, отримують доступ до медицини тощо.
Як зазначається, спочатку українцям у Швейцарії безпроблемно налічували 1500 швейцарських франків (1525 доларів США) щомісяця, не враховуючи майно та доходи. Однак із серпня 2022 року уряд Швейцарії заявив про жорсткіші умови нарахування грошових виплат українцям. Таким чином, тепер при розгляді заявок від українців зі статусом S компетентні органи країни враховуватимуть їхнє фінансове становище. При цьому кожен випадок розглядатиметься індивідуально.
У тому випадку, якщо громадянин України знімає гроші з банківських карток фінансових установ країни походження або купує активи, це впливає на оцінку рівня доходу і є вирішальним фактором при розгляді прохання про матеріальну допомогу.