Вчені передбачили танення до 80% льодовиків на Землі вже до кінця 21 століття

Нове дослідження кліматологів з Університету Карнегі-Меллон у США показало, що до 2100 року кількість льодовиків на Землі може скоротитися на 80%.
У рамках наукової роботи фахівці провели прогнози на основі різних сценаріїв викидів та врахували різні типи льодовиків, включаючи прируслові та покриті уламками.
Дослідники виявили, що навіть якщо глобальна температура буде обмежена цільовим показником, встановленим Паризькою угодою (1,5 °C), майже половина загальної маси льодовиків планети буде втрачена до кінця століття.
У свою чергу, ця втрата може негативно вплинути на місцеві гідрологічні цикли, що призведе до підвищення ризику таких небезпечних явищ, як лавини та повені. Більше того, зникнення настільки великої кількості льодовиків може вплинути на туризм та культурні цінності у постраждалих регіонах.
Автори дослідження заявили про надію на те, що їхня робота допоможе проінформувати політиків і спонукатиме їх працювати над зниженням цільового показника і порятунком льодовиків, що залишилися.