В області створили ландшафтний заказник «Берег Закарпатського моря»

Відповідне розпорядження про затвердження Положення про ландшафтний заказник місцевого значення «Берег Закарпатського моря» підписав голова Закарпатської ОВА.
Про це Віктор Микита повідомив в телеграм-каналі.
“Водосховище на Теребле-Ріцькій ГЕС нарешті зареєстроване як ландшафтний заказник та перетворюється на один із головних туристичних магнітів нашої області” – йдеться у повідомленні.
Йдеться про ділянку на березі Вільшанського водосховища, саме його оголошено об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Метою створення заказника, який передано під охорону Хустському ЛДГ, є збереження і відтворення природних комплексів навколо руслового водосховища на річці Теребля, розташованого в Тереблянській долині.
Основні завдання заказника:
  • збереження і відтворення природних комплексів навколо руслового водосховища;
  • здійснення науково-дослідних робіт;
  • поширення екологічних знань;
  • підтримка загального екологічного балансу в регіоні.
Нагадаємо, 31 жовтня ГО «Chysto.de» спільно з ГО «Українська природоохоронна група» подали до Закарпатської ОВА клопотання про створення ландшафтного заказника місцевого значення “Берег Закарпатського Моря”. Цей берег волонтери ГО «Chysto.de» з різних куточків України та світу вже 2 роки рятують від побутового сміття.
Вже 15 грудня за відповідне рішення проголосували 52 депутати у ході другого пленарного засідання VIII сесії Закарпатської обласної ради.