Закарпатські митники запобігли вивезенню за кордон старовинних книг

14 січня на митний пост «Дякове», що на кордоні з Румунією, заїхала вантажівка під керуванням водія-експедитора приватної фірми, у якій без дозвільних документів знаходилися 10 старовинних книг датованих до 1945 року.
Повертаючись із України до Сербії на вантажному автомобілі «Volvo» з напівпричепом, 38-річний чоловік у зоні митного контролю переміщував вантаж «особисті речі».
Закарпатські митники на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду.
У вантажному відсіку в коробці, крім заявлених у митній декларації речей, серед сучасних книг вони виявили не задекларовані в установленому порядку та без будь-яких дозвільних документів на вивезення з території України 10 старовинних книг, надрукованих з 1780 по 1942 роки.
За порушення митного законодавства інспектори відносно порушника склали протокол за ст. 471 МКУ.
Оскільки стародруки можуть мати культурно-історичну цінність, закарпатські митники вилучили вантаж для подальшої експертизи. Їх реальну вартість і цінність встановлять експерти.
Нагадаємо, відповідно до Наказу Міністерства культури України від 22.04.02 №258 „Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України” на друковану продукцію, що видана до 1945 року потрібен дозвіл Державної служби контролю.
Про це повідомляє Закарпатська митниця.