На Закарпатті 30 січня не відключатимуть світло: чому?

У кожному регіоні України упродовж найближчих трьох тижнів проведуть виміри реального електричного навантаження. Для споживачів це означає цілий день без вимкнень електроенергії.

Від виміряних величин залежатимуть майбутні ліміти, і ці дані будуть вихідними під час формування графіків обмежень. Виміри електричного навантаження проведуть у всіх регіонах країни, для того, щоб мати реальну картину прогнозованого споживання в кожному регіоні.
Зокрема 24 січня світло планувалося не вимикати на Полтавщині, Черкащині, Івано-Франківщині та східних областей України. Утім як стало відомо вночі "Укренерго" скасувала "день без обмежень" електроенергії для Полтавської та Івано-Франківської областей через дефіцит потужності.
Як зазначили на своїх сторінках у Facebook в ніч на вівторок "Прикарпаттяобленерго" та "Полтаваобленерго", провести режимні вимірювання не вдасться через дефіцит потужності, тому областям на цей день доведено ліміти споживання, відповідно до яких застосовуватимуться погодинні графіки відключень. Про новий день проведення режимних вимірювань буде повідомлено пізніше.
На Закарпатті "день зі світлом" попередньо призначили попередньо на 30 січня, принаймні так йдеться у документі, який шерять мережею.
А от в Закарпатській облраді зазначають, що у обленерго ще не знають точної дати, і обіцяють оприлюднити незабаром.
До 10 лютого оператори систем розподілу повинні відзвітувати перед Укренерго та Міненерго. Інформація про погодинне активне електричне навантаження стане основою для перегляду лімітів для кожного регіону окремо.