Зарплата військових в Україні зміниться із лютого 2023 року

Частина військовослужбовців почне отримувати менші виплати, натомість інша частина – більші.
Зарплата військових в Україні зміниться із 1 лютого 2023 року.
Зокрема, для тих  військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, далеко в тилу скасують додаткову місячну виплату у розмірі 30 тисяч гривень, – про це повідомили в Міноборони.
Бойові виплати у 100 тияч  гривень на місяць будуть збережені захисникам, які воюють із противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти – виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються.
Як пояснили в Міноборони, зміни торкнуться тих військовослужбовців і співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України. А також строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а ще деяких інших категорій.
Зокрема, зміниться підхід до виплати 30 тисяч грн. Її скасують для тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій.
Водночас, щоб підвищити рівень соціального захисту зарплата військових та членів їхніх сімей, вже з 1 лютого 2023 року будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців так, щоб мінімальний його рівень для Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, становив не менше ніж 20 100 гривень.
“А для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції України — на рівні не менше ніж 17 000 гривень”, – зазначили в Міноборони України.