Проліт ракети над країною НАТО: «Калібр» перетнула повітряний простір Румунії

Ракети пролетіли над Румунією та Молдовою
11 лютого, о 10:18 дві російські крилаті ракети «Калібр» здійснили перетин державного кордону України з Республікою Молдова. Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.
«Орієнтовно о 10:33 ці ракети перетнули повітряний простір Румунії. Після чого знову зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав», – йдеться в повідомленні.
Ракети була запущені з акваторії Чорного моря.
Зазначимо, що Румунія є країною НАТО.
Міністерство оборони Румунії, своєю чергою, повідомило, що ракета не перетинала повітряний простір країни жодного разу – найближча точка траєкторії цілі до її кордону була розташована нібито за 35 км на північний схід.
– Повітряна ціль, запущена з Чорного моря з корабля РФ поблизу Кримського півострова, швидше за все, крилата ракета, розвернулася в повітряному просторі України, Республіки Молдова та повторно увійшла в повітряний простір України, жодного разу не перетинаючи повітряний простір Румунії, – стверджує румунське Міноборони.
Міноборони Молдови, тим часом, підтвердило, що повітряний простір цієї країни порушила російська ракета.
Тим часом речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що Україна могла збити ці ракети, проте не стала цього робити одразу, бо розуміла ризики та загрози населенню сусідньої держави. 
Він нагадав, що це вже не вперше, коли Росія влаштовує подібні провокації – таке було в Молдові та Польщі.