Кліматологи прогнозують, що весна цього року в Україні буде теплою

Втім, очікується, що в першій половині весни погода може бути нестійкою.
Про це розповіла завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, повідомив «Укргідрометцентр».
«За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів весна в Україні очікується теплою. Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2⁰С. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря», – йдеться у повідомленні.
Метеоролог додала, що така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів.
«Проте стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни», – додали в Укргідрометцентрі.
Аномально тепла зима
Кліматолог також зауважила, що цього року зима була аномально теплою, а січень виявився одним з найтепліших за період інструментальних спостережень. Середня за місяць температура повітря у січні була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а на Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 ⁰С і більше.
«Добові аномалії температури нерідко сягали 10-15⁰С. Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні», – зазначила Віра Балабух.
Причиною такої аномально теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі. Останній місяць зими також, ймовірно, буде на 2-3 ⁰С теплішим, порівняно з кліматичною нормою.