Помер відомий закарпатський художник та скульптор Іван Бровді (ФОТО)

Про це сьогодні зранку повідомила Мукачівська міська рада.

Як зазначають у міській раді, Івану Бровді було 84 роки.
"Сьогодні, на 84 році життя завершив свій життєвий шлях Почесний громадянин Мукачева, лауреат міської мистецької премії ім. О.Духновича, член Національної спілки художників, Народний художник України, скульптор Іван Васильович Бровді. Мукачівський міський голова, виконавчий комітет, міська рада висловлюють щирі співчуття родині та друзям покійного", - йдеться у повідомленні.
Минулого року на Закарпатті презентували фільм-портрет про Івана Бровді. У фільмі "Сповідь художника" розкрито життєвий шлях закарпатського скульптора Івана Бровді.
Також, у Мукачеві було презентовано новий альбом про народного художника Івана Бровдія. До видання ввійшло понад 110 робіт.
У вступній статті мистецтвознавець Людмила Біксей зазначає «Іван Васильович Бровді входить своїм мистецтвом до когорти тих митців, що прагнуть до ідеалу, досконалості, твори яких складають духовність Закарпаття. Своїм мистецтвом він служить рідній землі і народу».
Мирослав Дочинець про унікальну творчу особистість відомого митця у вступному слові до книги відмітив: «Іван Бровді – художник любові. Любить своє минуле, всі його фрагменти, любить материнську бесіду, любить родину, свій дім і сад, простий уклад життя, любить вулички Мукачева і людей на них. Тому на його картинах і люди, і тварини, і дерева, і гори, і ріки, і неживі речі якісь животворно світящі…».