У Закарпатті створять госпітальний округ

Про це йшлося сьогодні на розширеній нараді робочої групи з підготовки пропозицій до плану розвитку госпітального округу при голові Закарпатської обласної ради, повідомляє телеграм-канал пресслужби Закарпатської облради.
В Україні активно відбувається реформування системи охорони здоров’я, відтак одним з актуальних питань у цьому процесі є формування та діяльність госпітальних округів, створення яких базується на кластерному принципі територіальної доступності якісної меддопомоги для громад. Порядок функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів та встановлення їх меж затверджений постановою Кабміну від 28 лютого 2023 р. №174. По суті «госпітальний округ» – сукупність закладів охорони здоров’я державних та приватних, які мають право здійснювати медичне обслуговування населення відповідної території. У межах госпітального округу мають працювати опорні заклади охорони здоров’я. Відтак окремі медустанови будуть реформовані та об’єднані.
Голова облради Володимир Чубірко презентував своє бачення організації госпітального округу в області та разом із членами робочої групи обговорив найдоцільніші варіанти створення опорних лікарень. Коли зайшлося про створення реабілітаційного центру для ветеранів війни, очільник облради наголосив, що заручився підтримкою партнерів Чеської Республіки, які готові надати кошти для його побудови в області.
Окремо обговорили й пропозиції щодо об’єднання медичних установ області. Наголошувалося, що окремі медзаклади уже узгодили такі процедурні питання та готові до об’єднання задля їх ефективної роботи.
Робоча група напрацьовані та узгоджені пропозиції пропонуватиме на подальший розгляд облдержадміністрації.