Стартував Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича«Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!»

Розпочався прийом творів на Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!».
Конкурс «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» заснований Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Конкурс щорічний і проводиться вп’яте.
Основними завданнями Конкурсу є утвердження в свідомості та почуттях громадян патріотичних цінностей, переконань і поваги до України, її історії та Незалежності.
Інформація про хід і результати Конкурсу розміщується у засобах масової інформації, на сайтах Держкомтелерадіо, Культурна референтура ОУН (https://kroun.info), ОУН, на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени ТелігиОрганізація Українських Націоналістів.
Інформація про Конкурс
До участі у Конкурсі запрошуються особи, яким виповнилося 15 років. Конкурс проводиться на безоплатній основі. Конкурс поводиться у номінації: Художні твори про події та учасників національно-визвольного руху в Україні ХХ - ХХІ століть та волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у московсько-українській війні, розв’язаній росією у 2014 році.
На Конкурс висуваються нові оригінальні твори написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. Обсяг роботи: до 50 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14). Прийом конкурсних робіт триває з 1 березня до1 липня. Конкурсні роботи надсилаються за адресою: bibliovv@ukr.net «Конкурс, оргкомітет». До конкурсної роботи додається окремий файл з інформацією про автора за такою формою:
• назва конкурсної роботи;
• ПІБ та фото автора у форматі PDF;
• вік автора, навчальний заклад або місце роботи, фах;
• електронна пошта і номер мобільного телефону конкурсанта;
• поштова адреса для пересилки відзнак Конкурсу, якщо конкурсант посів призове місце.
Порядок визначення переможців Конкурсу
Починаючи з 1 вересня до 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Номінація має 1-е, 2-е, 3-є місця. Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі. Результати голосування оприлюднюються після підбиття підсумків.
Критерії за якими оцінюватимуться твори:
- оригінальність художнього задуму;
- яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму та національно-культурного відродження України;
- зображення боротьби українського народу за свою незалежність в тому числі під час московсько-української війни.
- досконале володіння українською мовою.
Твори, що подаються на Конкурс не рецензуються. Оргкомітет і члени журі не пояснюють учасникам, які не потрапили в шорт-лист, чим саме зумовлене таке рішення.
Нагороди Конкурсу
Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та нагороджуються спеціальним дипломом. Кращі конкурсні роботи увійдуть до збірника Конкурсу-2023.