У Виноградові з підозрою про отруєння чадним газом госпіталізували всю родину

Молоду сімейну пару та їхню чотирирічну дитину до лікарні доставили сьогодні вночі, про це повідомляє прес-служба АТ «Закарпатгаз».

"У всіх — симптоми отруєння чадним газом. На щастя, обійшлося без найгіршого. Понад ранок потерпілих, після надання їм допомоги, виписали додому. Однак, так, за словами газовиків, буває не завжди", - йдеться у повідомленні.
Нерідко у подібних випадках буває так, що надавати допомогу уже беззмістовно. Чадний газ, який у народі іменують тихим вбивцею, забирає найцінніше — життя.
"Нема ні запаху, ні кольору. Людина не усвідомлює, що погіршення самопочуття пов’язане із накопиченням чадного газу у приміщенні. А коли стає геть зле, то нерідко уже не в стані щось вдіяти. Найбільш небезпечними такі ситуації є вночі, адже під час сну люди не відчувають погіршення самопочуття", — пояснив начальник аварійно-диспетчерської служби АТ "Закарпатгаз" Віктор Черняк.
Причин витоку та накопичення чадного газу у приміщенні є кілька. І практично завжди вони пов’язані із порушеннями Правил безпеки систем газопостачання.
У прес-службі додають, у приміщенні, де стався інцидент, працівники АТ "Закарпатгаз" зафіксували відсутність припливно-витяжної вентиляції, встановлення примусової витяжки та порушення при монтажі й експлуатації двоконтурного котла з відведенням продуктів згоряння у димохід. Також було виявлено самовільне втручання в роботу котла (а саме засобів його безпеки).
У минулому році в Закарпатті сталося 7 нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті. У зв’язку із цим газовики наголошують:
  • використовуючи газ у побуті, дотримуйтесь правил безпеки;
  • не втручайтесь самовільно в систему газопостачання та роботу газових приладів;
  • вчасно проводьте технічне обслуговування системи та приладів газопостачання;
  • встановлюйте прилади виявлення витоку чадного і природного газу;
  • детальнішу інформацію про послугу з технічного обслуговування газових мереж та обладнання можна отримати за номерами 067-240-19-25, 067-01-03-104.
  • Не ігноруйте питань безпеки у поводженні з газом. Від цього залежить здоров’я та життя як ваше, так і тих, хто поруч.