На які ліки потрібен електронний рецепт з 1 квітня — офіційна інформація

Уряд відкоригував правила продажу рецептурних препаратів в Україні.
З 1 квітня придбати ліки можна і за паперовим, і за електронним рецептами, повідомляє Міністерство охорони здоров’я, передає "Думка".
"Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обов’язкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта", — пояснили у МОЗ.
У міністерстві наголосили, що перелік таких ліків не розширений.
За рецептом можуть продавати, зокрема, антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб, деякі антигельмінтні препарати, деякі антигістамінні засоби, кроворозріджуючі препарати, антидепресанти, нейролептики та релаксанти, стероїдні лікарські засоби, деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Щоб перевірити, чи є препарат рецептурним, можна скористатися сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України. У інструкції до лікарського засобу міститься інформація щодо правил його призначення та продажу.