На 850 грн оштрафували 62-річного закарпатця за неправдивий виклик екстреної медичної допомоги

В ніч з 26 на 27 квітня на лінію «103» надійшло повідомлення: у «жінки судоми». Бригада екстренки домчала до «хворої» за 8 (!!!) хвилин. На місці з’ясувалося, що двоє осіб (чоловік та жінка) з ознаками алкогольного сп’яніння між собою влаштували суперечку. Медичної допомоги ніхто не потребував. Бригада, щоб зафіксувати хибний виклик зателефонувала у поліцію. Правоохоронці склали відповідний адмінпротокол. Порушник протягом 15 днів має сплатити штраф у 850 грн., у разі несплати – сума збільшується до 1700 грн.
☝️Щодоби на лінію «10З» в Закарпатті надходить від 800 до 1000 дзвінків. Трапляється, що на цей номер телефонують і повідомляють про «уявні» події, яких на справді не відбувалося, про симптоми хвороб або тілесні ушкодження, які насправіді відсутні, а інколи так розважаються недолугі жартівники. Кожен виклик – виїзд бригади екстреної медичної допомоги, який не тільки обходиться платниками податків від 2200 до 2500 грн., але й може коштувати життя реальному пацієнту, якому терміново потрібна медична допомога...
Щоб звести до мінімуму неправдиві виклики у 2021 році були підвищені розміри штрафів за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань. Згідно статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення загрожує штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (850-3400 грн.). Раніше ж діяв штраф від 51 до 119 грн.