МВС спільно з Мінцифрою планують перевести в Дію весь процес купівлі-продажу автомобілів

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час інтерв’ю агенству «Інтерфакс-Україна» повідомив, що у вересні 2023 року Міністерство внутрішніх справ України спільно з Міністерством цифрової трансформації України весь процес купівлі-продажу автомобілів переведуть у цифровий формат – в Дію, інформує Портал МВС.

«Потрібні будуть тільки продавець-покупець і два смартфони у них. Також ми ліквідуємо обов’язкову технічну експертизу – людям не потрібно буде стояти в чергах, давати можливі хабарі – технічна експертиза залишиться тільки при першій реєстрації автомобіля і по бажанню покупця автомобіля, який захоче перевірити технічний стан авто», – сказав Ігор Клименко.
Також глава відомства повідомив, що з червня автосалони зможуть проводити реєстрацію авто. Покупець одразу в автосалоні зможе отримувати техпаспорт і номерний знак. В сервісний центр громадянину не потрібно буде звертатись.
«Більш того, ми відміняємо транзитні номери, яких видавалося в рік приблизно півтора мільйони. Транзитний номер може бути виданий тільки у випадку, якщо громадянин сам захоче проїхатися на транзитному номері, наприклад, з Києва до Ужгорода, і там вже зареєструвати автомобіль. В серпні плануємо ввести онлайн-купівлю номерних знаків. Кожен громадянин зможе перевірити, які знаки є в наявності, забронювати онлайн на 10 діб і придбати у зручний час», – повідомив міністр МВС Ігор Клименко.
Додаткового фінансування це не потребуватиме, зауважив Ігор Клименко, адже частину коштів будуть заробляти суб’єкти господарювання, тобто магазини, які продають автомобілі і будуть надавати ці послуги.