Європарламент схвалив перший у світі «закон про штучний інтелект»

Європейський парламент схвалив новий законопроект, мета якого — зробити застосування штучного інтелекту безпечнішим та прозорішим.
Законопроект пропонує зробити так, щоб робота ШІ була під контролем людей, прозорою, безпечною, екологічною та не допускала дискримінації.
Згідно з документом закону, ШІ не можна буде використовувати для маніпуляції свідомістю людини та зміни її поведінки, якщо це може призвести до фізичної чи психологічної шкоди.
Законопроект, який отримав підтримку 84 зі 103 голосів, внесе зміни до норм використання штучного інтелекту.
До списку заборонених практик додалися: системи віддаленої біометричної ідентифікації в громадських місцях у режимі реального часу та після події; системи біометричної категоризації за чутливими характеристиками (наприклад, гендер, раса, етнічна приналежність); місці та в освітніх закладах, а також нерозбірного збору біометричних даних із соціальних мереж або відеоспостереження для створення баз даних для розпізнавання осіб.
Якщо закон буде прийнято, це стане першим у світі законом, який регулює безпечні та прозорі практики розробки штучного інтелекту. Обговорення та голосування щодо цього законопроекту заплановані на засіданні Парламенту з 12 по 15 червня.