На Тячівщину навідався Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні
У Тячівській районній раді відбулася зустріч керівництва району з Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Александру-Віктором Мікулою.
Поважний гість навідався на Тячівщину вперше, і в рамках свого робочого візиту попередньо побував в Солотвинській громаді. В поїздці його супроводжував консул Румунії в Солотвині Флорін Пирву.
Участь в зустрічі взяли - голова районної ради Юрій Берінде, голова РВА Тімур Аверін, міський голова Іван Ковач та директор КП "Агенція регіонального розвитку Тячівського району" Іван Шіман, який був ще і перекладачем.
Насамперед, Юрій Берінде щиро подякував в особі Посла усьому румунському народові за всебічну допомогу Тячівщині та всій Україні з перших днів війни. Відзначив масштабну гуманітарну місію та потужний волонтерський рух, спрямовані на підтримку вимушених переселенців і постраждалого населення.
У свою чергу, Посол наголосив, що Румунія буде продовжувати надавати всебічну допомогу Україні, адже підтримує суверенітет, територіальну цілісність та незалежність нашої держави.
Відтак під час зустрічі було обговорено подальші конкретні напрямки співпраці, і зокрема на Тячівщині, де роками налагоджено дружні транскордонні зв'язки з громадами по той бік Тиси.
Для прикладу, як розповів мер міста Іван Ковач Тячівська громада має чималий досвід участі й реалізації в спільних європейських грантових проєктах, зокрема і з румунськими містами - побратимами.
Серед основних напрямків, над якими зараз працюють - покращення матеріально - технічного оснащення районної лікарні, де проходитимуть реабілітацію наші захисники. Також не менш важливим є модернізація очисних споруд міста, яка вимагає значних капіталовкладень тощо. Втім готові співпрацювати у різних напрямках розвитку будь - яких сфер діяльності в рамках транскордонного співробітництва.
Окрім цього було обговорено питання відкриття нових пунктів пропуску, зокрема - КПП Біла Церква – Сігету Мармацієй, що значно покращить сполучення двох країн. А також інші питання подальшої двосторонньої співпраці прикордонних регіонів по обидва береги Тиси. І що не менш важливо - в повоєнній відбудові України, на чому акцентував увагу присутніх голова РВА Тімур Аверін.
У підсумку зустрічі сторони домовились на подальшій співпраці та взаємодопомозі з питань європейських грантових проєктів та транскордонного співробітництва.
Пресслужба районної ради
Поважний гість навідався на Тячівщину вперше, і в рамках свого робочого візиту попередньо побував в Солотвинській громаді. В поїздці його супроводжував консул Румунії в Солотвині Флорін Пирву.
Участь в зустрічі взяли - голова районної ради Юрій Берінде, голова РВА Тімур Аверін, міський голова Іван Ковач та директор КП "Агенція регіонального розвитку Тячівського району" Іван Шіман, який був ще і перекладачем.
Насамперед, Юрій Берінде щиро подякував в особі Посла усьому румунському народові за всебічну допомогу Тячівщині та всій Україні з перших днів війни. Відзначив масштабну гуманітарну місію та потужний волонтерський рух, спрямовані на підтримку вимушених переселенців і постраждалого населення.
У свою чергу, Посол наголосив, що Румунія буде продовжувати надавати всебічну допомогу Україні, адже підтримує суверенітет, територіальну цілісність та незалежність нашої держави.
Відтак під час зустрічі було обговорено подальші конкретні напрямки співпраці, і зокрема на Тячівщині, де роками налагоджено дружні транскордонні зв'язки з громадами по той бік Тиси.
Для прикладу, як розповів мер міста Іван Ковач Тячівська громада має чималий досвід участі й реалізації в спільних європейських грантових проєктах, зокрема і з румунськими містами - побратимами.
Серед основних напрямків, над якими зараз працюють - покращення матеріально - технічного оснащення районної лікарні, де проходитимуть реабілітацію наші захисники. Також не менш важливим є модернізація очисних споруд міста, яка вимагає значних капіталовкладень тощо. Втім готові співпрацювати у різних напрямках розвитку будь - яких сфер діяльності в рамках транскордонного співробітництва.
Окрім цього було обговорено питання відкриття нових пунктів пропуску, зокрема - КПП Біла Церква – Сігету Мармацієй, що значно покращить сполучення двох країн. А також інші питання подальшої двосторонньої співпраці прикордонних регіонів по обидва береги Тиси. І що не менш важливо - в повоєнній відбудові України, на чому акцентував увагу присутніх голова РВА Тімур Аверін.
У підсумку зустрічі сторони домовились на подальшій співпраці та взаємодопомозі з питань європейських грантових проєктів та транскордонного співробітництва.
Пресслужба районної ради







