У Тереблянському родовищі видобуватимуть до 300 тисяч тон закарпатської солі у рік (фото, відео)

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький. За його словами, очікується, що до освоєння повної виробничої потужності підприємство дійде у 2026 році і видобуватиме 300 тис. тонн на рік, зокрема 80 тис. тонн солі «Екстра».
Перший контакт з сіллю, як і показували геодезичні дослідження, відбувся на глибині понад 160 метрів. Попередні підрахунки стверджували, що корисну копалину зможуть добути 1 серпня, але вже 28 липня фахівці тримали у руках перші зразки. Саме той перший уламок породи і подарували Президенту України під час візиту до нашого краю. Мирослав Білецький також узяв участь у видобутку перших зразків закарпатської солі.
солі.
“Після стількох років перерви, на Закарпатті знову добувають сіль.
Поки що, вона не є придатною для споживання. Але її використовуватимуть як технічну для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі, що є критично важливим, враховуючи колосальне зростання ринкової ціни на цей продукт. Закарпаття впевнено тримає економічний фронт, використовує потенціал своїх земель задля розвитку регіону і кращого життя його мешканців”, — зауважив Білецький.