На Тячівщині урочисто відкрили Літературний музей імені Юлії Драгун
Цей тиждень став знаменним для літературно-мистецької спільноти краю. У гірському мальовничому селі Новоселиці, що на Тячівщині урочисто відкрили Літературний музей імені Юлії Драгун у день її народження. Знаковою ця неординарна подія є і для Виноградівщини, Берегівського району. Саме тут, у селі Вербовець наразі Вилоцької тергромади, останні роки свого земного життя мешкала і творила легендарна поетеса-піснярка, прозаїк, драматургиня, фольклористка і казкарка, етнопедагогиня і оповідачка цікавих легенд та переказів Юлія Юріївна.
Ще за життя пані Юлії, сини Володимир та Михайло, знаючи мамину любов до Бога та до добрих справ, заснували благодійну організацію «Фонд імені Юлії Драгун». Саме за кошти фонду реставрували стареньку, напівзруйновану будівлю колишньої школи, у котрій у 1962-1970 роках навчалася відома закарпатська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України. Про стан будівлі можемо лише здогадуватися, бо зведена вона була у далеких 1870-их років ще за часів панування у нашому краї Австро-Угорщини. Зараз, колишні класи перетворилися на світлиці зі збірками письменниці та її численними нагородами.
На урочистому відкритті музею були присутні численні гості котрі особисто знали і шанували Юлію Драгун. Серед них – староста Новоселиці Михайло Томишинець, голова тергромади Василь Гасинець, депутат Тячівської міської ради Валент Рішко, директорка школи Марина Драгун, керівниця музеєм Світлана Кричка, доктор політичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин Ужгородського Національного університету Микола Палінчак, голова Асамблеї Громадських рад Закарпаття Федір Харута, доктор політичних наук, професор, академік Міжнародної кадрової академії, завідувач відділом Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України Олексій Шуба, український поет, педагог, член Національної спілки письменників України. Член Українського ПЕН-клубу Петро Мідянка.
Тож всі бажаючі мають змогу відвідати Літературний музей імені Юлії Драгун та на мить перенестися у світ творчості славнозвісної землячки.
Царство небесне і вічний спокій душі Юлії Юріївни. А світла пам’ять про неї житиме у віках у її творчості, музеї та добрих справах її дітей й онуків…

Ще за життя пані Юлії, сини Володимир та Михайло, знаючи мамину любов до Бога та до добрих справ, заснували благодійну організацію «Фонд імені Юлії Драгун». Саме за кошти фонду реставрували стареньку, напівзруйновану будівлю колишньої школи, у котрій у 1962-1970 роках навчалася відома закарпатська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України. Про стан будівлі можемо лише здогадуватися, бо зведена вона була у далеких 1870-их років ще за часів панування у нашому краї Австро-Угорщини. Зараз, колишні класи перетворилися на світлиці зі збірками письменниці та її численними нагородами.
На урочистому відкритті музею були присутні численні гості котрі особисто знали і шанували Юлію Драгун. Серед них – староста Новоселиці Михайло Томишинець, голова тергромади Василь Гасинець, депутат Тячівської міської ради Валент Рішко, директорка школи Марина Драгун, керівниця музеєм Світлана Кричка, доктор політичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин Ужгородського Національного університету Микола Палінчак, голова Асамблеї Громадських рад Закарпаття Федір Харута, доктор політичних наук, професор, академік Міжнародної кадрової академії, завідувач відділом Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України Олексій Шуба, український поет, педагог, член Національної спілки письменників України. Член Українського ПЕН-клубу Петро Мідянка.
Тож всі бажаючі мають змогу відвідати Літературний музей імені Юлії Драгун та на мить перенестися у світ творчості славнозвісної землячки.
Царство небесне і вічний спокій душі Юлії Юріївни. А світла пам’ять про неї житиме у віках у її творчості, музеї та добрих справах її дітей й онуків…









