Підприємець з Тячівщини через махінації з лісовою продукцією залишився на митниці без товару на майже 300 тис грн (ФОТО)

Відправляючи вантажівку з лісопродукцією до Румунії, 66-річний приватний підприємець з Тячівщини, здійснюючи експортну операцію з партією лісопродукції, подав до митного оформлення сертифікат з неправдивими даними про переміщуваний товар.
Так, під час проходження митно-прикордонного контролю у пункті пропуску «Дякове-автомобільний», що на українсько-румунському кордоні, перевізник надав товаросупровідні документи, згідно з якими за кордон відправся вантаж «пиломатеріали з дуба обрізні». Згідно рахунку-фактури експортувалася вказана партія вантажу загальною кількістю 1 857 шт., загальним об’ємом 19,71 м.куб., ціною 1 м.куб. 431,00 Євро.
Втім, у ході здійснення аналітично-пошукових заходів, у закарпатських митників виникли сумніви щодо достовірності відомостей про партію товару та геометричних розмірів пилопродукції, зазначених в товаросупровідних документах. Крім того, у взаємодії з УСБУ в Закарпатській області та прикордонниками, була інформація щодо можливої протиправної діяльності, пов’язаної з незаконним переміщенням через митний кордон України пиломатеріалів.
Під час перевірки транспортного засобу було встановлено, що переміщується вантаж «пиломатеріал з дуба обрізний», фактичні розміри по довжині яких не відповідають партії лісопродукції, зазначеної в специфікації рахунку-фактури та на яку надано дозвіл на здійснення експортної операції Сертифіатом.
Загальний фактичний об’єм пиломатеріалів з дуба обрізних становив 21,03 м.куб. У подальшому з’ясувалося, що підприємець відправляв за кордон зовсім іншу партію лісопродукції, іншому отримувачу та й за іншою ціною. Та й вартість пиломатеріалів загальним об’ємом 21,03 м.куб згідно рахунку-фактури із специфікацією становила 9063,93 Євро (це понад 291 тис грн).
Тож, за подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості щодо партії лісопродукції, її геометричних розмірів, відносно тячівського підприємця складно протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції даного правопорушення передбачають накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією.
Крім того, через можливі наявні ознаки злочину, передбачені ст.201-1 Кримінального Кодексу України, Закарпатська митниця направила до правоохоронних органів повідомлення про протиправне діяння, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської митниці.