На Закарпатті працівники банку здійснили махінацій на 50 мільйонів

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури організованій групі у складі колишнього голови правління та п’яти посадовців банку, а також оцінювача майна як пособника повідомлено про підозру у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та підробленні документів (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 358 КК України).

Як повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю обласної прокуратури Ігор Коптєв, протягом майже 10 років діюче на той час керівництво банку систематично здійснювало фінансові махінації, матеріальна шкода від яких склала майже 50 млн грн. Таким чином було зменшено регулятивний капітал банку та погіршено фінансовий стан установи на цю суму.
Йдеться про видачу мільйонних кредитів, для погашення яких банк приймав заставне майно за завищеною вартістю. Її визначали залучені оцінювачі, у висновках яких ціна на потрібну для афери нерухомість перевищувала реальну, подекуди – у десятки разів. На підставі такої ж фіктивної оцінки банк набув у власність нерухоме майно за значно завищеною ціною.
Наразі триває робота над встановленням усіх причетних до злочину осіб. Вирішується питання щодо обрання семи підозрюваним особам запобіжних заходів.  У прокуратурі зауважують, що серед них діючим працівником банку є лише одна особа. До суду буде подане клопотання щодо її тимчасового відсторонення, - повідомили в пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури.